Łańcuszek z krzyżykiem – kontrowersje i zalety

Ostatnio coraz częściej na sklepowych półkach zauważyć można złote łańcuszki z krzyżykiem. Czy to jest po prostu taka moda, czy też one naprawdę coś symbolizują? Jak je postrzegać? Jak prezentują się ich zalety?

Złoty łańcuszek z krzyżykiem – ogólna charakterystyka

Na początku warto jednak powiedzieć generalnie kilka słów o tym, jak w ogóle wygląda taki naszyjnik. Otóż jego łańcuszek jest najczęściej cieniutki i krótki tak, że złoty, położony poziomo krzyżyk znajduje się w zagłębieniu pomiędzy obojczykami (zobacz na LumariGold).

Kontrowersje wokół złotego łańcuszka z krzyżykiem

No i właśnie – tu pojawiają się pewne zgrzyty. Czy taki położony krzyżyk czegoś przypadkiem nie symbolizuje? Jest symbolem tego, że nosząca go osoba wierzy, czy może wręcz przeciwnie? Generalnie taki krzyżyk niespecjalnie symbolizuje cokolwiek – to neutralny symbol i takie też było założenie tego naszyjnika. Wykorzystanie krzyża odnosi się tu raczej do pewnych staromodnych wzorców.

Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że sami często decydujemy o tym, jakie znaczenie ma to, co nosimy. Jeśli zatem stwierdzimy, że dla nas będzie to symbol wiary albo że nie możemy się przemóc do noszenia go, ponieważ kojarzy nam się z czymś nieprzyjemnym , to warto posłuchać swoich odczuć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *