Gdzie kupować dewocjonalia?

Co mamy zrobić, jeśli potrzebujemy różańca? Lub krzyżyka na łańcuszku? Najlepiej od razu skierować swoje kroki do miejsca, które specjalizuje się w sprzedaży tego typu przedmiotów, a jest nim sklep z dewocjonaliami.

W dzisiejszych czasach mamy dwie opcje – albo udamy się do sklepu stacjonarnego (gdzie znajduje się najbliższy na pewno dowiemy się od księdza w naszej parafii) albo możemy dokonać zakupu przez internet. W obu przypadkach będziemy mogli zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne artykuły, dzięki którym będziemy mogli praktykować wiarę (jak różaniec, czy pismo święte) lub zakupić stosowne prezenty na pamiątkę sakramentów (jak na przykład ryngraf, czy krzyżyk).

Jeśli poszukujemy książek religijnych, jak książeczka do nabożeństwa, czy śpiewnik lub interesują nas spisane rozważania Jana Pawła II, również znajdziemy je w sklepie z dewocjonaliami. Posiadają one zwykle bardzo szeroki asortyment jeśli chodzi o wydawnictwa religijne. Jeśli nie będziemy mogli znaleźć interesującej nas lektury, na pewno zostaniemy skierowani do księgarni katolickiej, która będzie w stanie pomóc.

Jeśli zostaliśmy zaproszeni na prymicję i chcielibyśmy kupić coś dla księdza, który nas zaprosił, również powinniśmy udać się do sklepu z dewocjonaliami. Poza najcenniejszym darem, jakim jest modlitwa w jego intencji, możemy podarować mu tradycyjną ikonę, przedstawiającą, na przykład, jego ulubioną scenę biblijną, a taką na pewno znajdziemy w tego rodzaju sklepie, a jeśli nie to możemy zapytać o możliwość indywidualnego zamówienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *